Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

UWAGA

W dniu:
01.12 (piątek)
Gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

SCRAPI PONOWNIE OPEROWANY

Zabieg torakotomii międzyżebrowej
W nocy z 22.03 na 23.03 przeprowadzono zabieg torakotomii międzyżebrowej u dobrze znanego pacjenta Scrapiego (operowany już 3 lata wcześniej - laparotomia diagnostyczna z gastrotomią).

W niedzielne przedpołudnie Scrapi zaczął się źle czuć (przyspieszony oddech, nie mógł się położyć, siedział cały czas z rozstawionym kończynami piersiowymi, nie mógł przełykać, pojawiły się objawy duszności i znacznego osłabienia). Pies został przyjęty ok. 22.00 przeprowadzona została podstawowa diagnostyka - badanie kliniczne, badanie USG jamy brzusznej, która nie dała jednoznacznej odpowiedzi.
Wykonano badania RTG brzucha i klatki piersiowej. Została postawiona diagnoza - ciało obce w przełyku na terenie klatki piersiowej.

Dodatkowo umiejscowienie ciała obcego było bardzo trudne - tuż za sercem, pomiędzy aortą a żyłami płucnymi poniżej przebiegały gałązki nerwu błędnego.

Wiadomo było, iż Scrapiego czeka bardzo trudny zabieg.
Sprawy nie ułatwiało dojście operacyjne - torakotomia międzyżebrowa (8 pmż) po rozszerzeniu przestrzeni międzyżebrowej rozwieraczem powstała szczelina na ok 40mm. W wyniku zabiegu usunięto ciało obce ( wym. 45/35mm kształtu podobnego do owalu - nasada bliższa kości udowej wieprzowej!)

Zabieg skończył się o godzinie 4.00. Scrapi zaczął się wybudzać i został wypisany do domu z rokowaniami bardzo ostrożnymi. Wcześnie dostał niezbędne leki - w tym antybiotyki dożylnie i silne leki przeciwbólowe.

Ok. godz 11.00 Scrapi na wizycie kontrolnej był już całkowicie przytomy ale jeszcze bardzo słaby.

25.03.2015 - kolejna wizyta kontrolna Scrapiego - psiak wchodzi dziarskim krokiem do poczekalni a dalej do gabinetu (co widać na załączonym filmie). Stan Scrapiego systematycznie się poprawia, dziś wieczorem będzie miał już powoli włączane żywienie doustne (do tego czasu odżywianie odbywało się tylko drogą dożylna, także płyny przyjmował tylko tą drogą).
Trzymamy kciuki za Scrapiego (już nie pierwszy raz ;) tu wcześniejszy opis operacji Scrapiego - szklany przysmak

18.04.2015 (Sobota) Scrapi przychodzi pochwalić się nową fryzurą i zdać relację ze swojego dobrego samopoczucia.
Leczenie zostało uznane za skończone .
Oby ostatni raz Scrapi narobił sobie takich problemów!
Trzymam kciuki! :)

Lek. wet. Tomasz Roszyk

Galeria Zdjęć
Galeria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu