Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

Nieczynne

W dniach:
22.06 - 30.06
Gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

Kiedy ostatnio odrobaczałeś swojego zwierzaka?

WAŻNE! Kiedy ostatnio odrobaczałeś swojego zwierzaka? Kiedy ostatnio oddałeś kał swojego zwierzaka do badania w kierunku pasożytów?

Toksoplazmoza
Giardioza
Toksokaroza
...
To tzw. zoonozy (choroby odzwierzęce)

Profilaktyczne okresowe badanie kału twojego psa/kota pozwoli zapewnić mu dobre zdrowie poprzez szybkie zdiagnozowanie ewentualnego zagrożenia, a Tobie zapewni spokojny sen bez obaw o zdrowie Twoich najbliższych.
Przyjdź po specjalny pojemnik na próbkę kału dla swojego zwierzaka. Czytaj więcej...
Wynik badania będzie jeszcze w tym samym dniu.

Toksoplazmoza, chorobę tą wewnątrzkomórkowy pasożyt Toxoplasma gondii
Jak mogę się zarazić?
Ludzie zarażają się tym pierwotniakiem poprzez zjedzenie oocyst, które mogą być obecne w zanieczyszczonym oocystami jedzeniu, także poprzez zanieczyszczone glebą z inwazyjnymi oocystami ręce. Jeszcze jedna droga, którą mogą się zarazić ludzie to zjedzenie surowego mięsa, w którym są cysty tego pierwotniaka.
Pies nie stanowi żadnego zagrożenia. Od kota możemy się zarazić tylko wtedy, gdy sieje oocysty.
! Znalezienie oocyst toksoplazmy w kale metodą flotacji nie jest w żadnym przypadku wskazaniem do przeprowadzenia eutanazji kota. W tej sytuacji jest możliwe przeprowadzenie skutecznego leczenia kociaka.
Aby praktycznie wyeliminować możliwość zarażenia toksoplazmą naszego kota, nie podawajmy mu do jedzenia surowego mięsa. Koty jedzące karmy przemysłowe z puszek, saszetek i niemające możliwości polowania (koty przebywające w domu) praktycznie nie mają szans zarażenia się.

Toksokaroza choroba ta powodowana jest przez Toxocara canis - glista psia, Toxocara cati - glista kocia
Jest to tzw. Choroba brudnych rąk. Ludzie zarażają się poprzez zjedzenie inwazyjnych jaj glist psich i kocich (jaja, aby stały się inwazyjne, od momentu wydalenia potrzebują od 2 do 7 tygodni) Nie myte warzywa, owoce zanieczyszczone glebą, w której znajdują się inwazyjne jaja, nie mycie rąk po pracach „ziemnych” stanowią zagrożenie. Jaja inwazyjne ze względu na swoją lepkość mogą być znajdowane w sierści psa lub kota.
Odrobaczając swojego zwierzaka zmniejszamy wydalanie jaj do środowiska.

Wkrótce pojawi się więcej informacji o tych chorobach

Galeria Zdjęć

Nie ma dostępnych zdjęć dla tego artykułu

Galeria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu