Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

UWAGA

14.12 (sobota) gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

Kiedy ostatnio odrobaczałeś swojego zwierzaka?

WAŻNE! Kiedy ostatnio odrobaczałeś swojego zwierzaka? Kiedy ostatnio oddałeś kał swojego zwierzaka do badania w kierunku pasożytów?

Toksoplazmoza
Giardioza
Toksokaroza
...
To tzw. zoonozy (choroby odzwierzęce)

Profilaktyczne okresowe badanie kału twojego psa/kota pozwoli zapewnić mu dobre zdrowie poprzez szybkie zdiagnozowanie ewentualnego zagrożenia, a Tobie zapewni spokojny sen bez obaw o zdrowie Twoich najbliższych.
Przyjdź po specjalny pojemnik na próbkę kału dla swojego zwierzaka. Czytaj więcej...
Wynik badania będzie jeszcze w tym samym dniu.

Toksoplazmoza, chorobę tą wewnątrzkomórkowy pasożyt Toxoplasma gondii
Jak mogę się zarazić?
Ludzie zarażają się tym pierwotniakiem poprzez zjedzenie oocyst, które mogą być obecne w zanieczyszczonym oocystami jedzeniu, także poprzez zanieczyszczone glebą z inwazyjnymi oocystami ręce. Jeszcze jedna droga, którą mogą się zarazić ludzie to zjedzenie surowego mięsa, w którym są cysty tego pierwotniaka.
Pies nie stanowi żadnego zagrożenia. Od kota możemy się zarazić tylko wtedy, gdy sieje oocysty.
! Znalezienie oocyst toksoplazmy w kale metodą flotacji nie jest w żadnym przypadku wskazaniem do przeprowadzenia eutanazji kota. W tej sytuacji jest możliwe przeprowadzenie skutecznego leczenia kociaka.
Aby praktycznie wyeliminować możliwość zarażenia toksoplazmą naszego kota, nie podawajmy mu do jedzenia surowego mięsa. Koty jedzące karmy przemysłowe z puszek, saszetek i niemające możliwości polowania (koty przebywające w domu) praktycznie nie mają szans zarażenia się.

Toksokaroza choroba ta powodowana jest przez Toxocara canis - glista psia, Toxocara cati - glista kocia
Jest to tzw. Choroba brudnych rąk. Ludzie zarażają się poprzez zjedzenie inwazyjnych jaj glist psich i kocich (jaja, aby stały się inwazyjne, od momentu wydalenia potrzebują od 2 do 7 tygodni) Nie myte warzywa, owoce zanieczyszczone glebą, w której znajdują się inwazyjne jaja, nie mycie rąk po pracach „ziemnych” stanowią zagrożenie. Jaja inwazyjne ze względu na swoją lepkość mogą być znajdowane w sierści psa lub kota.
Odrobaczając swojego zwierzaka zmniejszamy wydalanie jaj do środowiska.

Wkrótce pojawi się więcej informacji o tych chorobach

Galeria Zdjęć

Nie ma dostępnych zdjęć dla tego artykułu

Galeria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu