Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

Nieczynne

W dniach:
22.06 - 30.06
Gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

Przetrwałe zęby mleczne.

Jest to dość częsty problem szczególnie ras małych i miniaturowych (chihuahua, pinczer miniaturowy, yorkshire terier, jamnik)

O przetrwałych zębach mlecznych (fot.1) mówimy wtedy gdy wyrosną już zęby stałe a zęby mleczne nie wypadają. W takiej sytuacji zajmują te samo miejsce w zębodole w tym samym czasie.

Głównymi powikłaniami są : wady zgryzu, szybsze odładanie się płytki nazębnej na takich zębach co dalej skutkuje szybszym odkładaniem kamienia nazębnego i chorobami przyzębia.

Rozwiązanie problemu - chirurgiczna ekstrakcja przetrwałych zębów mlecznych najlepiej tak szybko jak zaczną pojawiać się zęby stałe. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Lek. wet. Tomasz Roszyk

Galeria Zdjęć


Galeria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu