Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

nieczynne

W dniach 26-27 Gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

Rutka i kolejne cięcie cesarskie.

Koteczka Rutka trafiła do gabinetu TOM-VET w Wieruszowie z powodu zatrzymania akcji porodowej.Ok. 8.00 Rutka urodziła jednego martwego kociaka. Godz. 14.15 kotka trafia do gabinetu.
Po wykonaniu badania USG szybko została przygotowana do zabiegu operacyjnego, gdyż pozostałe młode jeszcze żyją. W badaniu USG doskonale była widoczna akcja serc płodów.
W wyniku cięcia cesarskiego urodziło się 5 zdrowych kociąt.
Ze względu na ilość młodych kociaków niezbędne były "posiłki" do opieki nad nimi.
Moja żona Ewelina doskonale zajęła się 10 minutowymi kociakami, odkarmiła je specjalnie przygotowanym mlekiem kocim, wytarła do sucha i ogrzała.


Po kolejnych 10 minutach każdy kociak miał już swoje imię.

Gdy Rutka odzyskała przytomność podziękowała Ewelinie przyjaznym mruczeniem, ale jak najszybciej zaczęła przenosić swoje młode do kontenerka i szybko przykryła je swoim ciałem.Dzięki pomocy mogłem spokojnie zająć się świeżo upieczoną mamą, która jeszcze twardo spała i nie mogła zająć się swoimi maluchami.


Rutka Czuje się dobrze, maluchy także.

Lek. wet. Tomasz Roszyk

Galeria Zdjęć


Galeria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu