Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.


Poniedziałek, Czwartek :
9.00-16.00
Wtorek, Środa, Piątek :
15.00-20.00
Sobota :
10.00-14.00
Lek. wet. Tomasz Roszyk
specjalista chirurg
Ul. Ks. Kordeckiego 29
98-400 Wieruszów
TEL: 787 796 661
Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów Gabinet Weterynaryjny Wieruszów

Nieczynne

W dniach:
22.06 - 30.06
Gabinet będzie nieczynny

gabinet weterynaryjny wieruszów

Kora i jej kamienie.


Do gabinetu trafiła suczka rasy sznaucer miniaturowy. Suczka cierpiała z powodu kamieni umiejscowionych w jej pęcherzu moczowym.
Objawy: częstsze, bolesne oddawanie moczu, czasem mocz był podbarwiony krwią (fot. 3)
W trakcie pierwszej wizyty zostało wykonane badanie USG, które potwierdziło obecność kamieni w pęcherzu moczowym. Kora wstępnie została zakwalifikowana do zabiegu cystotomii.
Przeprowadzone zostały przedoperacyjne badania krwi, które wypadły dobrze i suczka mogła trafić na stół operacyjny. (fot. 1)
W wyniku zabiegu usunięto z pęcherza moczowego 2 duże kamienie (21mm x 13mm) oraz wiele małych kilkumilimetrowych kamieni.

Kamienie zostały wysłane do badania laboratoryjnego mającego na celu ustalenie ich składu. Wynik badania to kamienie .... nie nie to nie kamienie szlachetne tylko "zwykłe" fosforany amonowo-megnezowe 6-cio wodne struwity. (fot. 5, fot. 6).

Badanie zostało przeprowadzone aby tak dobrać dietę dla Kory aby zminimalizować ryzyko powstania następnych kamieni.
Kora jest już po ostatniej kontrolnej wizycie pooperacyjnej, teraz czekają ją w najbliższym czasie rutynowe badania moczu i krwi aby wychwycić w porę moment kiedy mogłyby się zacząć krystalizować nowe kryształy a dalej kamienie.(wkrótce więcej informacji o kamieniach moczowych)

Lek. wet. Tomasz Roszyk

Galeria ZdjęćGaleria Filmów

Nie ma dostępnych filmów dla tego artykułu